Zpravodajství

Menzel odletěl do Berlína na dovolenou - video

Menzel odletěl do Berlína na dovolenou - video

Sebevědomí tvůrců Anglického krále sice posílilo jedenáct nominací na Českého lva, přesto nikdo netuší, s jakým výsledkem se z Berlína vrátí. Režisér Jiří Menzel tam v doprovodu své půvabné maželky Olgy odletěl ve čtvrtek v podvečer. Zda se "Královská" delgace z Berlinale vrátí s plnou náručí, se rozhodne už v sobotu.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Menzelův snímek se v hlavní soutěži 57. ročníku Berlinale popere s jednadvaceti konkurenty. Už samotné zařazení "Anglického krále" do hlavní soutěže je pro českou kinematografii značným úspěchem. Režisér si váží už samotného pozvání na festival a tvrdí, že proti "Královi" stojí spousta významných světových filmů, a tak je rád, že je mezi nimi.

Více než Berlína si váží nominací na Lvy
Obsluhoval jsem anglického krále získalo v Českých lvech jedenáct nominací. "Jsem strašně rád. Je to pro mě možná ještě víc než to pozvání do Berlína, protože je to volba mých kolegů, kteří něco vědí o filmu," svěřil se režisér těsně před odletem do Berlína. "A jsem pyšný na to, že jsem soutěžil s Hřebejkem, protože ten jeho film mám strašně rád," dodal Menzel. Režisér hodlá v hlavním městě Německa pobýt až do 20. února, protože chce mít dostatek času na to, aby tuto moderní metropoli ukázal své manželce, která Berlín dosud nikdy nenavštívila. 

Přibude druhý Medvěd do klece?
Menzel si už jedno ocenění, sošku Zlatého medvěda, z Berlinale přivezl. Bylo to v roce 1990 za snímek Skřivánci na niti. V Berlíně se sejde delegace v čele s režisérem a jeho ženou Olgou, německou herečkou Julií Jentsch i jejím hereckým partnerem Ivanem Barnevem. Do Berlína se dostaví i Slovenka Zuzana Fialová, Marián Labuda a hlavní představitel Oldřich Kaiser. Ten se domácím oficiálním akcím spojeným s filmem dosud vyhýbal. Českou družinu samozřejmě doplní producenti Robert Schaffer, Andrea Metcalfe a Rudolf Biermann.


V Televizních novinách se pak můžete těšit na reportáž přímo z Berlína.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz