Zpravodajství

Mezi ČSSD a advokátem Altnerem to jiskří

Mezi ČSSD a advokátem Altnerem to jiskří
Zdroj: TV Nova

Sociální demokracie neuvažuje o mimosoudním vyrovnání se svým bývalým advokátem Zdeňkem Altnerem. Ten straně pomohl před sedmi lety vyhrát spor o Lidový dům, ale soudí se s ní pořád o svou odměnu. Teď dal sociálním demokratům poslední šanci - podle Lidových novin chce, aby mu ČSSD dala do pondělka 176 milionů korun. Předseda Jiří Paroubek to ale odmítl.

Zdeněk Altner. V posledních letech jedno z nejproklínanějších jmen u lidí z ČSSD. Dříve mu soc. dem. děkovala, vyhrál levicové straně Lidový dům. Kdyby prohrál, nedostal by od sociální demokracie ani korunu. V případě vítězství měl ale nárok na odměnu ve výši desetiny vysouzeného majetku.

Altner žádá po ČSSD nejen zbytek svého honoráře ve výši 93 milionů korun, ale i penále a smluvní pokuty. Celkem jde podle něj o 19 miliard korun. A částka každý den narůstá o dalších 8,5 milionu korun.
Podle ČSSD jsou ale Altnerovy nároky nepřiměřené a smlouva je prý v rozporu s dobrými mravy.

Do vyhroceného sporu se nedávno vložil sám Jiří Paroubek. Altnerovi poslal dopis. "Je tam výzva k tomu, abych pozastavil soudní kroky," řekl TV Nova Altner.

Altner se rozhodl, že podá ČSSD ruku ke smíru. Má ale podmínku. Strana musí poslat do pondělí na účet jeho švýcarského advokáta 176 miliónů korun.

Pokud ČSSD Altnerovi požadované miliony do pondělka nepošle, bude advokát trvat na tom, aby byl na sociální demokracii uvalen konkurs.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz