Zpravodajství

Střelný prach vybouchl muži přímo v rukou

Střelný prach vybouchl muži přímo v rukou

Silný výbuch otřásl v podvečer jedním z domů v plzeňské čtvrti Doubravka. Majitel přízemního bytu tady manipuloval se střelným prachem, který mu v rukou explodoval. Popáleného muže ihned převezli záchranáři do nemocnice.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Hasiči museli po výbuchu evakuovat sedm lidí ze dvou sousedních bytů v tomto domě ve Skalní ulici v Plzni. Pětatřicetiletý muž manipuloval se střelným prachem v přízemí třípodlažního domu. Na místo musel přijet i statik, protože tlaková vlna poškodila také dva sousední byty.

Výbuch byl dokonce tak silný, že nadzvedl strop a v bytě nad ním je poškozená podlaha a zdi. Dům je nadále obyvatelný, ale vyžádá si stavební zásah.

Muž, kterému střelný prach explodoval v ruce, utrpěl popáleniny obličeje a horních končetin. Je u něj podezření i na popálení vnitřních orgánů po vdechnutí zplodin po výbuchu.

Záchranná služba muže odvezla do Plzeňské nemocnice. Lékaři se nakonec rozhodli k transportu do pražského Centra popálenin na Vinohradech.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz