Zpravodajství

George Michael vystoupí v Praze

George Michael vystoupí v Praze
Zdroj: Sony BMG

Mezi nedávno potvrzenými koncertními termíny krále britského popu George Michaela se k velké radosti všech tuzemských fanoušků objevila také Praha. Zpěvák se rozhodl pro přídavek ke svému loňskému veleúspěšnému výročnímu turné. Pražská zastávka je v plánu na 2. června 2007.

George Michael je jedním z nejúspěšnějších britských zpěváků. Loni svou kariéru oslavil turné nazvaném 25 Live, na jehož 49 koncertních zastavení byly lístky vyprodané během několika málo minut. George Michael se rozhodl pro přídavek, aby si na své přišli i fanoušci při prvním turné opomenutí. Byly vypsány termíny jedenácti koncertů. První se odehraje 18. května v dánském Aarhus. Přes Maďarko, Slovensko a Německo doputuje až do České republiky, kde 2. června na fotbalovém stadionu Evžena Rošického na Strahově odehraje svůj český koncert. Turné bude dále pokračovat koncerty ve Francii, Belgii, Švédsku a třemi v Itálii.

Během tohoto napjatě očekávaného turné zazní hity, které dobývaly vrcholky hitparád a pocházejí z celé 25tileté Georgovy tvorby v hudebním průmyslu. Svoji kariéru George odstartoval coby člen mezinárodně úspěšného dua Wham!, kde spolupracoval s Andrewem Ridgleyem. Na svém kontě má multiplatinová sólová alba „Faith", „Listen Without Prejudice", „Older", „Ladies and Gentlemen", „Songs of The Last Century" a „Patience" z roku 2004.

George Michael se stal králem britského popu už v roce 1982, kdy vzal hitparády útokem se svojí kapelou Wham!, a od té doby si vybudoval postavení jednoho z nejrespektovanějších britských zpěváků a skladatelů. Stejně jako se mu dařilo obsazovat první příčky hitparád s kapelou Wham!, již dvacet let je sólovou hvězdou, která dosahuje obrovského mezinárodního úspěchu a prodejnost jeho desek se pohybuje kolem 85 milionů prodaných kopií. Michael je také nejhranějším umělcem v britských rádiích za posledních 20 let.

Interkoncerts

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz