Zpravodajství

Dálnici D1 blokoval hořící kamion, unikly desítky litrů nafty

Dálnici D1 blokoval hořící kamion, unikly desítky litrů nafty

Hořící kamion zkomplikoval v podvečer dopravu na osmnáctém kilometru dálnice z Prahy do Brna. D1 byla na hodinu zcela uzavřena a během chvíle se vytvořila několikakilometrová kolona aut. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: TV Nova

Požár způsobila pravděpodobně technická závada v motorové části vozu, oheň okamžitě zachvátil celou kabinu a část nákladového prostoru. Na místo doráží první hasičské vozy, kterým však komplikuje příjezd hustý provoz. Hasiči byli na místě během deseti minut. 

Při likvidaci ohně používali pěnu, přesto nebylo hašení snadné, protože v kamionu bylo mnoho hořlavých a plastových látek.

Při požáru byla ohněm poškozena i palivová nádrž, ze které vyteklo několik desítek litrů nafty do dešťové strouhy, kterou hasiči přepažili a zasypali sorbenty. Lidem v okolních autech nezbylo nic jiného než čekat, až se alespoň část dálnice znovu zprůjezdní.

"My jsme přijížděli a viděli jsme tady hořící kamion, tak tady stojíme v koloně už asi tři čtvrtě hodiny Zatím to uhasili, zatím v pohodě, tak čekáme, co bude dál, jestli pojedem domů, nebo ne," popisovali z místa nehody události svědci.

Navíc bylo nutné kvůli dohašení návěsu náklad vyložit pomocí vysokozdvižného vozíku, takže se dálnice úplně uvolnila až v pozdních nočních hodinách.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz