Zpravodajství

VIDEO: Požár skladu zaskočil zahradníky

VIDEO: Požár skladu zaskočil zahradníky

V obci Obříství na Mělnicku hořel v podvečer sklad zahradnictví. V objektu byly i pytle s nebezpečnými hnojivy. Škoda se odhaduje na tři miliony korun.

Zdroj: TV Nova

V plechové hale byly uskladněny folie, plasty a umělohmotné květináče.Když přijeli hasiči na místo, sklad byl v plamenech.
Střecha se propadla. Dovnitř nikdo z bezpečnostních důvodů nesměl. Aby dostali hasiči požár pod kontrolu, museli se do budovy doslova prořezat.

Ve skladu byly prý uskladněny i pytle s granulovaným zemědělským hnojivem. To je při hoření velmi nebezpečné. Při nadýchání kouře až smrtelné.

Hasiči vyčíslili škodu na tři miliony korun. Proč začalo v Obříství hořet, se teprve zjišťuje. Ve hře je ale prý verze od cigarety.

Jiné požáry skladů

Požáry skladů nejsou zdaleka řídkým jevem. V únoru zachvátil rozsáhlý požár sklad slámy v objektu zemědělského družstva ve Hvozdě na Prostějovsku. Oheň zasáhl objekt nedaleko kravína, zvířata se však podařilo před požárem uchránit. Škoda dosáhla 70 000 korun.

Koncem února hořelo také v Košťanech na Teplicku ve skladu drogerie. Za zhruba tři hodiny se podařilo hasičům zabránit šíření ohně. Škodu vyčíslili hasiči na deset milionů.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz