Zpravodajství

Německý odpad je opět v Česku

Německý odpad je opět v Česku
Zdroj: TV Nova

Do Česka se opět vrací německý odpad. Během jediného měsíce zadrželi celníci v Ústeckém kraji hned dva kamiony naložené nelegálním komunálním odpadem. Poslední případ se stal ve středu. Oba kamiony patří stejnému majiteli z Chomutova.

Celníci první kamion zadrželi začátkem února při běžné silniční kontrole na cestě do chomutovské společnosti R-Holding. Ta se zabývá recyklací plastového odpadu, ten ale v kamionu nebyl.

Teď už byl vlastník odpadků vynalézavější. Kamion vezl podle dokladů drť ke spálení. Jenže ve skutečnosti to byl rozemletý komunální odpad.
V obou případech kamiony do Česka vypravila německá firma Sortek. Tu společně s R-Holdingem vlastní stejný člověk, Florian Schnur. Podle něj jde o nedorozumění.

Odpadky prozatím skončily na skládce v Litvínově. Situaci už začalo řešit Ministerstvo životního prostředí, které s německou stranou jedná o jejich odvozu.

Letos jde o první dva případy pokusu o převoz nelegálního odpadu. Loni jich bylo mnohem víc, krátce po problémech v Libčevsi se totiž zpřísnily kontroly na hranicích.

Jen v Ústeckém kraji jich přitom celníci měli 50.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz