Zpravodajství

Německý odpad je opět v Česku

Německý odpad je opět v Česku
Zdroj: TV Nova

Do Česka se opět vrací německý odpad. Během jediného měsíce zadrželi celníci v Ústeckém kraji hned dva kamiony naložené nelegálním komunálním odpadem. Poslední případ se stal ve středu. Oba kamiony patří stejnému majiteli z Chomutova.

Celníci první kamion zadrželi začátkem února při běžné silniční kontrole na cestě do chomutovské společnosti R-Holding. Ta se zabývá recyklací plastového odpadu, ten ale v kamionu nebyl.

Teď už byl vlastník odpadků vynalézavější. Kamion vezl podle dokladů drť ke spálení. Jenže ve skutečnosti to byl rozemletý komunální odpad.
V obou případech kamiony do Česka vypravila německá firma Sortek. Tu společně s R-Holdingem vlastní stejný člověk, Florian Schnur. Podle něj jde o nedorozumění.

Odpadky prozatím skončily na skládce v Litvínově. Situaci už začalo řešit Ministerstvo životního prostředí, které s německou stranou jedná o jejich odvozu.

Letos jde o první dva případy pokusu o převoz nelegálního odpadu. Loni jich bylo mnohem víc, krátce po problémech v Libčevsi se totiž zpřísnily kontroly na hranicích.

Jen v Ústeckém kraji jich přitom celníci měli 50.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz