Zpravodajství

Při bleskové akci zatčeni vařiči drog

Při bleskové akci zatčeni vařiči drog
Zdroj: TV Nova

Detektivové z Národní protidrogové centrály zatkli při bleskové akci v Teplicích pět osob, z toho tři cizince, u kterých při domovních prohlídkách našli heroin a pervitin za několik miliónů korun. Při jiné akci v Praze a ve východních Čechách skončilo v poutech dalších pět lidí, které policisté zatkli přímo při výrobě pervitinu.

Drogové doupě se nacházelo v jednom rodinném domě na východě Čech. Právě toto místo v rámci akce FUNGI sledovali policisté řadu měsíců. Pouta nakonec dostali čtyři Češi a jedna Ukrajinka. Tato organizovaná skupina pachatelů vyráběla na území ČR pervitin, dále jej předávala dealerům ze Spolkové republiky Německo.

V rámci jednoho výrobního procesu dokázal gang vyprodukovat až jeden kilogram pervitinu. To je obrovské množství, protože jiné laboratoře produkují třeba jen pár gramů pervitinu pro okamžitou spotřebu. Droga vznikala z pseudoefedrinu, který pachatelé získávali z volně prodejného léku Modafen.

Při další bleskové akci s názvem Firma, která proběhla v Teplicích, skončilo v poutech pět osob, z toho tři cizinci.
Heroin a pervitin patří k nejoblíbenějším drogám. Podle odhadů za ně zaplatí narkomani do kapes tuzemských narkomafií stovky miliónů korun ročně.

V prvním případě hrozí pachatelům až 15 let vězení, ve druhé kauze si osoby mohou odsedět až deset let.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz