Zpravodajství

Čunek přijel poradit s nepřizpůsobivými občany

Na mosteckém sídlišti Chánov bylo dnes dopoledne rušno. Přímo pod okny zdejších obyvatel se totiž procházel ministr pro místní rozvoj Jiří Čunek. Přijel si prohlédnout nejproblémovější lokality, kde žijí především nepřizpůsobiví občané.

Přítomnost Jiřího Čunka v Chánově způsobila velké rozrušení mezi místními obyvateli. I tady je totiž Čunek známý tím, že jako starosta Vsetína, nechal nepřizpůsobivé lidi vystěhovat za město. Kvůli tomu dodnes čelí kritice. "Je to člověk takovej, že je to rasista," říká jeden z místních.

Dnes si chtěl ministr prohlédnout místa, kde jsou problémy největší -Mostecko a Děčínsko. "Chtěli jsme upozornit na tento problém, který částečně dokážeme zvládnout sami, ale překračuje naše možnosti," říká starosta Litvínova. Nezaměstnanost je tady jedna z nejvyšších u nás.

Ministr pro místní rozvoj je ale přesvědčený, že nepřizpůsobiví občané zneužívají sociální systém. Chce ho proto zásadně změnit.

"Přestává doba, kdy budou dostávat peníze zadarmo, to znamená, že budou muset jednou začít pracovat," říká Čunek. Primátor Mostu dodává: "Není to jenom obnova bydlení, ale i aktivní spoluprácé těch bydlících na obnově až po rekvalifikační kurzy.

Do tří měsíců chce Čunek předložit vlastní koncepci řešení romské problematiky. Počítá i s tím, že v příštích sedmi letech můžeme z evropských fondů na tyto účely čerpat až 13 miliard korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz