Zpravodajství

Řetězce blafují při prodeji masa

Řetězce blafují při prodeji masa
Zdroj: TV Nova

Agrární komora viní část obchodníků z toho, že při prodeji hovězího masa klamou zákazníky. Dokazují to podle ní laboratorní rozbory. Odborníci testovali sto vzorků masa, které mělo podle prodejců pocházet z kvalitních mladých býků.

Jenže u čtvrtiny z nich zjistili, že jde ve skutečnosti o maso ze starších krav. To je výrazně levnější a hůř se upravuje. To je půl kila hovězí svíčkové, který jsme dnes koupili v jednom z pražských řetězců. Na etiketě by měly být spolu s cenou i údaje o zvířeti.

Jeho jakési rodné číslo, které nosilo na uchu, a ze kterého se dá zjistit, kde se narodilo nebo zda šlo o krávu či býka. Nic takového na balíčku není.

Řetězec se k tomu nechce vyjadřovat. Tvrdí, že zákon dodržuje. Údaje o poraženém zvířeti možná v obchodě znají - zákazník se je ale z etikety nedozví.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ředitelství silnic a dálnic čelí kybernetickému útoku

Ředitelství silnic a dálnic se v úterý ráno stalo terčem kybernetického útoku. Nefungují webové stránky http://rsd.cz/ a dopravní informace na http://dopravniinfo.cz/. Ředitelství silnic a dálnic o tom informovalo na twitteru. V ranních hodinách nefungovala ani bezplatná asistenční informační linka pro řidiče. "Bezpečnost a dohled především nad dálniční sítí byl a je zajištěn. Izolované od kybernetických rizik, a tedy v plném provozu jsou systémy mýta a bezpečnostní a dohledové systémy řízení tunelů," uvedlo ředitelství. Kybernetickým útokem se momentálně zabývá Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Píše se na Deník.cz