Zpravodajství

Černé úterý na silnicích

Černé úterý na silnicích
Zdroj: TV Nova

27. březen se do dopravních statistik zapíše jako černý den. Na silnicích opět umírali lidé. V Liberci se v jednom okamžiku staly dvě těžké dopravní nehody. Jeden řidič zahynul, druhý je v nemocnici. Na Olomoucku uhořel řidič, který narazil do stromu. V královéhradeckém kraji zase havarovalo šest kamionů.

Nenápadná okresní silnička měla patrně sloužit jako úkryt padesátiletému řidiči před policií. Řítil se se dvěma vypitými lahvemi vodky v autě a hrál si na závodníka. "Ten tam jel tak 140, gumy řvaly jako blázen," říká svědek. 

V reportáži uvidíte místo, kde řidič nejdříve narazil do svodidel, jenže nedal si říct a o půl kilometru dál se zabil. O krajnici škrtnul autem a pak jel dál nahoru."Jeho poranění byla neslučitelná se životem. Utrpěl závažná poranění hlavy," uvedl záchranář.

Záchranáři měli velkou práci, aby řidiče ze zdemolovaného vraku vyprostili.

To už ale o pouhé tři kilometry dál bojuje o život jiný řidič. Vezl stavební materiál a z ničeho nic na rovině zatočil, sjel do protisměru a zřítil se ze stráně.

Utrpěl nějakou srdeční slabost a záchranáři jej odvezli v bezvědomí do krajské nemocnice v Liberci.

Na Hodonínsku havarovala felicia

Další tragická nehoda na Hodonínsku. Stala se na lesní cestě mezi Rohatcem a Ratíškovicemi. Řidič Felicie tady nezvládl v mírné zatáčce svůj vůz a skončil v lese. Po nárazu do stromu začalo auto okamžitě hořet. Muž zůstal uvnitř zaklíněn a neměl nejmenší šanci na přežití. Za vším byla zřejmě nepřiměřená rychlost.

Krev tekla i v Hradci

Čtyři nákladní auta se střetla na silnici mezi Hradcem Králové a polskou hranicí. Jedna dodávka nedobrzdila, tento kamion vjel do protisměru a čelně narazil do náklaďáku s pískem.

Jen o několik kilometrů dál zase nedobrzdil kamion a odmrštil přívěs před sebou jedoucího nákladního auta do příkopu.

Tentokrát se tady vše obešlo bez zranění. Podobné štěstí ovšem nemělo 12 lidí, kteří na silnici smrti jenom za loňský rok zemřeli.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz