Zpravodajství

VIDEO: Při požáru na plzeňské střelnici hrozil výbuch muničního skladu

VIDEO: Při požáru na plzeňské střelnici hrozil výbuch muničního skladu

Pořádně rušno bylo v noci v Plzni. Na střelnici, která je pod zemí mezi autobusovým nádražím a plzeňskou škodovkou, začalo hořet. Kdyby se plameny dostaly až do muničního skladu se zbraněmi a střelivem, mohl mít požár strašlivé následky.

Zdroj: TV Nova

Na místě jsou desítky hasičů a policistů a nejbližší okolí střelnice je neprodyšně uzavřeno. Plameny a hustý dým zahalily střelnici kolem půl osmé.  "Během střelby, během tréninku, se vznítil koberec ve střelišti," říká svědek. 

Plameny se rozšířily velmi rychle, a lidé, kteří na střelnici právě byli, neměli šanci je sami uhasit

"Hrozilo nebezpečí, že se požár rozšíří do skladu se střelivem," varovali hasiči.

Hasičům se podařilo dostat plameny pod kontrolu velmi rychle, a i když prohořely dveře do místnosti se střelivem, oheň se dovnitř nedostal.

Podle předběžných odhadů se škody vyšplhají na milion korun, přesnou příčinu požáru určí až další vyšetřování hasičů a policie.

 

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz