Zpravodajství

Kamion při nehodě zdemoloval autobus

Kamion při nehodě zdemoloval autobus

Na silničním tahu z Plzně na hraniční přechod Folmava se v noci čelně srazil linkový autobus s kamionem. Záchranáři museli oba zraněné řidiče ze zdemolovaných kabin složitě vypošťovat. Nehoda se stala na rovném úseku silnice za obcí Křenovy na Domažlicku.

Zdroj: TV Nova

Po čelním nárazu skončil kamion, který vezl plastové výlisky, v příkopu, a zcela zničený autobus zůstal na silnici. Hasiči museli zraněného řidiče kamionu z trosek automobilu doslova vysříhat.

"Určitě byl zkušený, jezdil to denně, zřejmě mu tam ten autobus vjel," říká jeden ze svědků.

Řidiči vážně zraněni

Oba řidiče převezla záchranka s vážnými zraněními do nemocnice v Plzni a Domažlicích. "Řidič byl zraněný v obličeji, pořezaný, měl řezné rány od skla," řekli záchranáři. 

Cestujícím linkového autobusu se naštěstí nic nestalo.

Příčina nehody se zatím šetří. Na místě se mluvilo o tom, že se řidiči autobusu udělalo za jízdy nevolno a vjel do protisměru.

Provoz v místě nehody policisté uzavřeli, odstraňování následků havárie trvalo několik hodin.

Policie hledá svědky

Škodu na havarovaných vozidlech odhadli vyšetřovatelé předběžně na 820 tisíc korun. Domažlická policie žádá cestující z autobusu a všechny případné svědky, kteří by mohli k nehodě podat nějaké informace, aby zavolali na telefonní číslo 974 331 333, případně na linku 158 nebo přišli osobně na domažlické okresní ředitelství policie.

V Plzeňském a Karlovarském kraji se letos stalo 3363 dopravních nehod, to je téměř o tisícovku méně než za stejné období loňského roku.

Zemřelo při nich 12 lidí, 40 osob utrpělo těžké zranění a 418 občanů vyvázlo se zraněním lehkým, doplnila Václavová. Podle loňské policejní statistiky zemřelo do začátku dubna na západě Čech 11 lidí, těžce se zranilo 53 lidí a lehce 427 osob.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz