Zpravodajství

Rumburský hřbitov poničili vandalové

Rumburský hřbitov poničili vandalové
Zdroj: TV Nova

Podivný případ vandalství řeší policie v Rumburku. Dnes nad ránem totiž někdo poničil deset úplně nových pomníků na místním hřbitově. Nešlo přitom o klasický útok vandala, tentokrát si ničení hrobů někdo podle všeho velmi dobře promyslel.

Instalaci deseti kamenných pomníků dokončili dělníci teprve včera. Jsou vyrobené z kvalitního kamene a svým provedením prý patří mezi evropskou špičku. Dnes nad ránem ale někdo všem deseti ulámal hrany.

Pachatel poničil každý pomníček hned na několika místech a pravděpodobně k tomu použil kladivo.

Podle policie je vzniklá škoda poměrně vysoká: "Pachatel způsobil škodu, která byla předběžně odhadnuta na více než 200 tisíc korun," říká mluvčí.

Správce hřbitova je přesvědčený, že nejde jen o běžné vandalství. Stopy po úderu prý vypadají jako kdyby někdo použil oboustranné kamenické kladívko.

Místní dokonce tvrdí: "Tady to je podle mně to vypadá na konkurenční boj, protože každej náhrobek dostal tři rány kladivem, a přestě tak je dostal, aby se nedal dál prodat."

Jediný místní kameník sice připouští, že chtěl na stejné místo umístit náhrobní kameny ze své dílny, ale nedostal povolení. O poničených pomnících prý ani neví a odmítá, že by s činem měl cokoli společného.

Policie zatím nemá žadné konkrétní stopy, které by mohly vyšetřovatele zavést k pachateli. Pokud ho ale odhalí, může jít až na rok do vězení.

Odborná firma teď bude muset kompletně vyměnit všech deset poničených pomníků, noví zájemci o hroby si tak budou muset počkat ještě minimálně měsíc.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz