Zpravodajství

Loupeže postižených: Rada chce zpřísnit zákony

Loupeže postižených: Rada chce zpřísnit zákony
Zdroj: TV Nova

Zdravotně postižení požadují, aby byly co nejdříve upraveny zákony tak, aby lidé, kteří je napadnou nebo oloupí, byli velmi přísně postihováni. Výzvu dnes vydala Národní rada osob se zdravotním postižením, a to právě na základě událostí posledních dnů. Ministři spravedlnosti a vnitra okamžitě oznámili, že jsou připraveni tomuto požadavku vyhovět.

Zdroj: TV Nova

"Vyzýváme dotčené státní instituce, zejména pak ministerstvo vnitra a spravedlnosti a Parlament ČR, aby přijaly konkrétní opatření proti vzrůstající agresivitě vůči lidem se zdravotním postižením." Takto naléhavě začíná výzva Národní rady osob se zdravotním postižením.

Zdroj: TV Nova

Vozíčkáře Antonína někdo zezadu praštil a okradl ho o 2000 korun. Karolínce zloděj ukradl invalidní vozík. A poslední případ? Zloděj si vytipoval v obchodě paní Zdeňku s berlemi a z nákupního vozíku ji vytrhl kabelku s 3500 Kč a všemi doklady.

"Největší problém teď pro mě, protože jsem špatně pohyblivá bude obstarat všechny náhradní doklady," říká Zdeňka.

Podle postižených policie nekoná tak, jak by mohla, a proto ji vyzývá, aby policie sledovala zvlášť osoby se zdravotním postižením

V souvislosti s touto výzvou ministr uložil vedení policie, aby těmto případům věnovala zvýšenou pozornost. Kromě toho ale postižení žádají změnu trestního zákona, který by podobné případy překvalifikoval na trestné činy provedené zvlášť zavrženíhodným způsobem.

V tuto chvíli jsem tento podnět předal panu Šámalovi, který připravuje nový trestní zákonník

Politické strany říkají přísným postihům za napadení postižených jasné ANO. Má to ale jeden háček. I když vše půjde dobře, přísnější postihy nezačnou platit dříve než v roce 2009.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz