Zpravodajství

Desítky lidí zachránili hasiči před uhořením

Desítky lidí zachránili hasiči před uhořením

Požár zachvátil dnes v noci činžovní dům v centru Brna. Hasiči museli pomocí žebříku evakuovat obyvatele, kteří se nadýchali kouře. Několik lidí skončilo v nemocnici.

Hořet začalo ve třetím patře, kde v tu dobu spalo několik desítek lidí. Na místo bylo přivoláno osm hasičských vozů.

Evakuovaní lidé byli okamžitě ošetřeni na místě, nebo převezeni do nemocnice. Také podle místních obyvatel byla situace velice dramatická. Těhotná žena s dítětem musela vyskočit z okna.

Zdroj: HZS

Lidé, kteří museli opustit svoje přístřešky, bezradně postávali na ulici se strachem, co bude dál.

Hasiči se pro lepší orientaci snažili shromáždit ty, co už byli ošetřeni, na jedno místo. Evakuovali 40 lidí. Celkem 28 z nich potřebovalo ošetření. Byli v šoku nebo se nadýchali zplodin hoření. Zdravotní stav všech je dobrý.

Škody se odhadují na 400 tisíc korun. Podle odborníků mohly plameny vyšlehnout kvůli neopatrnému zacházení s ohněm.

"Viníka neštěstí neznáme. Těch verzí, jak mohl požár vzniknout, je zatím více," řekl mluvčí jihomoravských hasičů. Rychlým zásahem se jim podařilo zabránit velkým škodám.

Oheň vzplál krátce po 02:00 a před 05:00 byl zlikvidován. Poškodil byt v prvním patře a vchodové dveře dalších pěti bytů.

Na místo muselo vyjet osm vozů zdravotnické záchranné služby. Byly tam pouze lehčí úrazy, řekl její ředitel Luděk Kašparovský. Celkem bylo ošetřeno 15 dětí. Tři lidé si při dramatickém odchodu z hořícího domu poranili kotník.

O evakuované se postarala radnice Brno-střed. Její úředníci sehnali autobus, kterým obyvatele domu odvezli do společenského centra městského úřadu. Objekt nepatří radnici. O případné náhradní ubytování evakuovaných by se měl postarat jeho majitel.

"Jsme mu samozřejmě připraveni pomoci. Poskytneme také finanční příspěvky na pořízení nových dokladů pro ty lid, kteří o ně kvůli požáru přišli," řekl mluvčí radnice Roman Burián.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz