Zpravodajství

Pachatel nehody se schoval před policií pod postel

Pachatel nehody se schoval před policií pod postel
Zdroj: TV Nova

Řidič, který minulý týden na Kladensku neposkytl své spolujezdkyni pomoc a utekl od těžké havárie, je už za mřížemi. Muž se po celou dobu ukrýval doma. Když si pro něj kriminalisté přišli, tak se dokonce snažil schovat pod postel. Jeho přítelkyně je ve vážném stavu v péči specialistů v Ústřední vojenské nemocnici.

Minulou středu vjel řidič nedaleko Slaného do protisměru a s autem narazil do svahu. To se pak několikrát převrátilo. Na místě zůstala ležet těžce zraněná žena. Její známý, který auto řídil, utekl. Týden se schovával. Nakonec ho ale udali kamarádi, kteří ze záběrů poznali jeho auto.

"Policie na základě odvysílané reportáže obdržela několik poznatků od občanů, které prověřila. Poté byl pachatel zadržen při domovní prohlídce," uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková. 

Zadržený muž utekl od havárie zřejmě proto, že nikdy neměl řidičák. Možná také spoléhal na to, že se jeho spolujezdkyně už nikdy neprobere z bezvědomí a neřekne tak policistům, kdo auto řídil.

Jednou z mála věcí, kterou řekl, je, že auto patří skutečně jemu. Proč nepomohl své známé, proč nezavolal sanitku a proč po havárii zmizel se ale kriminalisté nedozvěděli.Podle policie se zadržený muž se zatím nepřiznal.

Řidiči teoreticky hrozí obvinění z neposkytnutí pomoci a ublížení na zdraví. Do vězení může jít až na 5 let.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz