Zpravodajství

Deset hektarů na Přeloučsku lehlo popelem

Deset hektarů na Přeloučsku lehlo popelem

Více než stovka hasičů ze středních a východních Čech likvidovala požár lesa u obce Litošice na Přeloučsku. Pravděpodobně kvůli lidské nedbalosti tu začal hořet lesní porost na ploše několika hektarů.

Zdroj: TV Nova

Záběry ze včerejšího podvečera. Požár se šíří při zemi a zachvacuje nízký porost. Během pouhých několika minut dorážejí první hasičské jednotky. Jak se ale ukázalo, na pomoc musejí přijet hasiči až z Kutné hory.

"Po příjezdu jsem zjistil, že je to požár gigantickém rozměrů, asi deset hektarů," říká velitel hasičského zásahu.

Hasiči bojují se skrytým ohněm ve složitém terénu. Obtížně se jim pokládají hadice a musí obrovskou plochu nasvěcovat. Jak sami vidíte, ohniska jsou od sebe vzdálená desítky metrů.

"Nejhorší část přijde, když uhasne plamenný hoření, pak se musí prolít hrabanka," popisuje velitel.

Hasiči jezdí pro vodu až k rybníku, který je vzdálený pět kilometrů. Brzy ale přichází něco, co nikdo nečekal. Cisterna plná vody se málem převrátila na nezpevněné cestě a zablokovala tak dopravu.

Hasičská auta tak musela čekat desítky minut než se dostala znovu k požáru. Přijíždí proto těžká technika. Cisternu se snaží hasiči vyprostit.

Za požárem pravděpodobně stojí nedopalek od cigarety. Hasiči s ohněm bojovali do časných ranních hodin. Další dvacet čtyři hodin budou celou oblast hlídat.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz