Zpravodajství

Deset hektarů na Přeloučsku lehlo popelem

Deset hektarů na Přeloučsku lehlo popelem

Více než stovka hasičů ze středních a východních Čech likvidovala požár lesa u obce Litošice na Přeloučsku. Pravděpodobně kvůli lidské nedbalosti tu začal hořet lesní porost na ploše několika hektarů.

Zdroj: TV Nova

Záběry ze včerejšího podvečera. Požár se šíří při zemi a zachvacuje nízký porost. Během pouhých několika minut dorážejí první hasičské jednotky. Jak se ale ukázalo, na pomoc musejí přijet hasiči až z Kutné hory.

"Po příjezdu jsem zjistil, že je to požár gigantickém rozměrů, asi deset hektarů," říká velitel hasičského zásahu.

Hasiči bojují se skrytým ohněm ve složitém terénu. Obtížně se jim pokládají hadice a musí obrovskou plochu nasvěcovat. Jak sami vidíte, ohniska jsou od sebe vzdálená desítky metrů.

"Nejhorší část přijde, když uhasne plamenný hoření, pak se musí prolít hrabanka," popisuje velitel.

Hasiči jezdí pro vodu až k rybníku, který je vzdálený pět kilometrů. Brzy ale přichází něco, co nikdo nečekal. Cisterna plná vody se málem převrátila na nezpevněné cestě a zablokovala tak dopravu.

Hasičská auta tak musela čekat desítky minut než se dostala znovu k požáru. Přijíždí proto těžká technika. Cisternu se snaží hasiči vyprostit.

Za požárem pravděpodobně stojí nedopalek od cigarety. Hasiči s ohněm bojovali do časných ranních hodin. Další dvacet čtyři hodin budou celou oblast hlídat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz