Zpravodajství

Gipsy.cz bodují v zahraničí

Rómská formace Gipsy.cz, která nedávno získala hudební cenu Anděl v kategorii Objev roku 2006, slaví úspěchy i v zahraničí. Debutové album Gipsy.cz Romano Hip Hop se aktuálně umístilo na 8. místě ve World Music Charts Europe.


Kapela si tak během března polepšila o 5 míst. Je to vůbec poprvé, kdy se hudebníci z České republiky probojovali v této hitparádě do první desítky. Žebříček sestavuje každý měsíc přes 50 předních world music publicistů z 23 evropských zemí, kteří prezentují WMCE na evropských radiích.

Kapela Gipsy.cz se tento měsíc představí také posluchačům BBC Radio 3 v pořadu World Routes. V březnu se objevila píseň Jednou z alba Romano Hip Hop na americké kompilaci Gipsy Groove, v dubnu se pak stejná píseň objeví i na kompilaci Balkanica, tentokrát v Itálii.

Zájem o Gispsy.cz neutuchá ani v domácím prostředí. Například páteční koncert v Českých Budějovicích musel být pro velký zájem přeložen z klubu Solnice do větší Baziliky. Fanoušci Gipsy.cz se mohou těšit o velikonočních svátcích i na další koncerty.

Například právě dnes, v sobotu 7. dubna, vystoupí kapela v Nahořanech u Strakonic a v pondělí 9. dubna pak v pražském Lucerna Music Baru.

V čele Gipsy.cz stojí romský rapper a zpěvák Radoslav „Gipsy" Banga, který se na hudební scéně pohybuje od svých třinácti let. Za tu dobu stačil jakožto člen hiphopových Syndrom Snopp leckoho pozurážet a zároveň šokovat coby spoluautor hitu prvních Superstar.

Na housle hraje a zpívá spolutvůrce projektu Gipsy.cz Vojta Lavička (známý z někdejších Deep Sweden či Álom). Dalšími členy kapely jsou kontrabasista Jan Surmaj a kytarista a akordeonista Petr Surmaj. Kapela vyniká svým energickým koncertním projevem, který koření notnou dávkou osobitého humoru a sebeironie.

Dnes jste mohli Gipsy.cz vidět u Leoše v Esu. Byla to vážně smršť, premiérově byl odvysílán také videoklip k hitu Romano Hip Hop. Video z natáčení můžete zlédnou zde.

Smart communication

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz