Zpravodajství

Požár trávy zaskočil Duchcov

Požár trávy zaskočil Duchcov
Zdroj: TV Nova

Třicet hektarů suché trávy v úterý krátce před polednem hořelo u Duchcova na Teplicku. Podle hasičů je to jeden z nejrozsáhlejších podobných požárů tohoto roku na Ústecku. A zavinilo ho zřejmě vypalování trávy.

Dvoumetrové plameny ničící desítky hektarů suché trávy, hustý dým viditelný z několika kilometrové vzdálenosti a hlavně nepřístupný terén, který hasičům komplikuje práci. Tristně to vypadalo krátce po jedenácté hodině na výsypce povrchových dolů. Hašení suché trávy komplikoval silný vítr. Hasiči proto museli jít do složitého a rozlehlého terénu pěšky a vypořádali se s ohněm lopatami.

Rozměklá půda totiž některé těžké hasičské vozy k požáru vůbec nepustila. Buď zapadly nebo se přes strmý terén nikam nedostaly a bylo je nutné vyprostit.

Požárem, který pravděpodobně vznikl při vypalování trávy, přišly o život tisíce živočichů. Navíc tu podle ochranářů nyní začínají hnízdit ptáci.

A není to poprvé, co na Teplicku hořelo. Před čtrnácti dny hasiči likvidovali desetihektarový požár pole se suchou trávou. V obou případech se zatím příčina vyšetřuje.

Hasiči budou muset třicetihektarovou plochu hlídat ještě celou noc, aby vítr oheň znovu nerozdmýchal.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz