Zpravodajství

VIDEO: Havárie kamionu s raketovými motory a patronami

VIDEO: Havárie kamionu s raketovými motory a patronami

V Brodku u Přerova havarovalo ve čtvrtek večer auto, které převáželo nebezpečný náklad trhavin. Řidič neodhadl výšku svého vozu a zůstal zaklíněný pod železničním mostem. Po vyšetření nehody měl náklad přeložit do náhradního auta. Šofér ale klidně pokračoval v jízdě.

Zdroj: TV Nova

Do železničního podjezdu řidič vjel skoro celým autem v plné rychlosti, vrchní část korby náraz úplně zničil. Na tom by nebylo nic tak dramatického, kdyby nepřevážel trhavinu.

Nebezpečný náklad mířil do Ruska. Posádka dodávky čekala na náhradní auto, do kterého měl být náklad přeložen. To se ale nestalo.
Zaměstnanci firmy náklad nepřeložili a s autem odjeli pryč. Poškozené auto a další dvě, která ho doprovázela, pak projela několik vesnic a až po zhruba 30 kilometrech před Prostějovem zajela do průmyslového areálu. Sem už dorazila i policie.

Řidiče nákladního auta teď čeká kvůli nehodě správní řízení na přerovském magistrátu. Postihu za přepravu nákladu poškozeným autem se ale firma podle všeho vyhne.

Náklad podle policistů nebyl porušen, na autě však vznikla škoda za 200 000 korun, řekla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Řidič podle policistů převážel 54 beden raketových motorů a sedm beden pyropatronů. "Jedná se o vojenskou výzbroj stíhacích letadel, která slouží ke katapultování pilota v případě nouze," dodala Sedláčková.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz