Zpravodajství

Mladík zemřel ve formanu poblíž ruzyňského letiště

Mladík zemřel ve formanu poblíž ruzyňského letiště

Tragickou nehodu zaznamenali policisté krátce před sobotní půlnocí na Praze 6. Havaroval tam 27letý řidič Škody Forman. Na místě svým zraněním podlehl. Našemu serveru to sdělila mluvčí pražských policistů Eva Brožová. Reportáž připravil Ivan Břešťák.

Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

"Nehoda se stala na Praze 6," uvedla Brožová. Mladík jel po rychlostní komunikaci R7 na Lipské ulici. "Před Aviatickou ulicí tam z dosud neznámých příčin řidič nezvládl řízení," uvedla. Auto sjelo z pravé krajnice a narazilo do pilíře nosné konstrukce," sdělila policejní mluvčí. Podle ní mladík na místě zemřel.

Zvláštní je, že policisté nenalezli žádné stopy po brzdění. Tělo řidiče museli z vraku vozidla vyprošťovat hasiči. Osobnímu vozu prakticky chyběla přední část. Náraz musel být obrovský. Podle prvních závěrů policistů muž nevěnoval řízení pozornost, na vině však může být třeba i mikrospánek.

"Zda byl na vině alkohol, to případně ukáže až nařízená soudní pitva," řekla TV Nova Brožová.

Betonovou konstrukci je podle policistů možné nazvat sloupem smrti. Už v minulosti zde došlo k několika vážným nehodám včetně jedné smrtelné.

V lednu roku 2000 do sloupu v plné rychlosti narazil muž středního věku. Také v tomto případě policisté nenašli žádné stopy po brzdění.

Škoda na vozidle činí 25 tisíc korun.

Lispá ulice je frekventovaným místem pro dopravu. Tamní dopravní tepna je spojkou mezi Prahou a severozápadem ČR. Lidé, kteří jedou do hlavního města ze Slaného, Loun či z Chomutova, využívají právě rychlostní komunikaci R7.

Okolnosti a příčiny dopravní nehody teď budou zkoumat policisté. Nic z toho ale mladému řidiči už život nevrátí. 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz