Zpravodajství

Vězeňská služba chce zpět peníze za nefunkční systém rušiček

Vězeňské službě dnes došla trpělivost se zlínskou firmou, která měla nejpozději do poloviny března nainstalovat ve věznicích rušičky mobilního signálu. Firma to nezvládla. Vězeňská služba už společnosti zaplatila 16 milionů korun, které na akci uvolnila vláda. Teď bude velkou část peněz vymáhat zpět.

Už od 15. března měla být věznice ve Vinařicích kompletně bez mobilního signálu. Našemu štábu se sem ale ještě včera večer podařilo dovolat. Čtvrt hodiny jsme telefonovali s vězněm, který měl v cele mobil.

Rušičky do pěti věznic měla nainstalovat zlínská firma PB Mont. Jenže se jí to podle vězeňské služby nedaří. U tří věznic dnes proto vypověděla smlouvu úplně a u zbývajících dvou dostala na tzv. zarušení náhradní termín do 14. května.

Firma PB Mont dostala na účet 16 milionů korun. Po vypovězení slouvy musí velkou část peněz vrátit. Řádově přibližně devět a půl milionu.

K tomu má firma nejpozději do zítřka zaplatit první penalizační fakturu, ta zní na částku přes 800 tisíc korun.

Generální ředitel Vězeňské služby prý problémy s firmou nečekal. Rušičky by podle něj nejjednodušším způsobem vzaly vězňům možnost telefonovat propašovanými mobily. Vedení firmy se s námi odmítá bavit.

Velkolepý plán na zarušení vybraných věznic se dnes natolik zkomplikoval, že vedení Vězeňské služby v tuto chvíli neví, jakým způsobem první etapu rušiček dokončí.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Na Pražském okruhu havaroval kamion. Zablokoval dopravu

Na Pražském okruhu havaroval v úterý odpoledne poblíž Zličína kamion. "Nehoda i zásah blokují dopravu," informovali pražští hasiči. "Na místě nejsou žádní zranění," sdělil policejní mluvčí Jan Daněk. Okolo půl šesté odpoledne je místo průjezdné jedním pruhem. Při další úterní nehodě kamionu na dálnici D0 se u Černého Mostu také nikdo nezranil. "Místo je nyní průjezdné," řekl k této nehodě mluvčí Daněk krátce po 17. hodině.

Píše se na Deník.cz