Zpravodajství

Při autonehodě na Kroměřížsku zemřel spolujezdec

V noci na dnešek došlo v Němčicích na Kroměřížsku k tragické dopravní nehodě. Na vině je devatenáctiletý řidič, který nezvládl řízení v zatáčce a narazil do zdi domu. Podle policie byl mladík při řízení pod vlivem alkoholu a drog. Při nehodě těžce zranil spolujezdce, který na místě zemřel. Další dva lidé vyvázli s lehkými zraněními. Řidičovi hrozí až pět let vězení.

Podle policie mladík před jízdou požil alkohol a marihuanu. "S autem Škoda Forman při projíždění mírné levotočivé zatáčky v obci Němčice, ve směru od Kostelce u Holešova na Břest, nepřizpůsobil rychlost jízdy a vyjel mimo vozovku. Auto se pak několikrát převrátilo přes střechu a skončilo ve zdi budovy němčického obecního úřadu," řekla serveru nova.cz mluvčí kroměřížské policie Květoslava Malenovská.

Při nehodě došlo ke smrtelnému zranění třiadvacetiletého spolujezdce.  Muž na místě zemřel. Další dva spolujezdci ve věku 16 a 19 let vyvázli s lehkými zraněními. 

Mladík je teď  trestně stíhán pro ohrožení pod vlivem návykové látky a ublížení na zdraví. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz