Zpravodajství

Známe podobu bombového vyděrače z Brna!

Známe podobu bombového vyděrače z Brna!

Kriminalisté už znají přibližnou podobu muže, jehož kufřík koncem března vyklidil brněnský magistrát. Zavazadlo s bombou leželo v oddělení ztrát a nálezů. Policie dnes také potvrdila, že uvnitř bylo pět kilogramů plastické trhaviny a rozbušky, které byly napojeny na mobilní telefon.

Zdroj: TV Nova

30. března krátce po desáté hodině se před budovou brněnského magistrátu objevily čtyři stovky zaměstnanců. Na oddělení ztráty a nálezy totiž pracovníci objevili diplomatický kufřík. Když zvědavě nakoukli dovnitř, našli trhavinu, ke které byl připojen mobilní telefon. Ten ale neměl baterii.

Do budovy se kufřík dostal z brněnského hlavního nádraží. Zatím neznámý pachatel ho uložil do úschovny zavazadel loni v dubnu. V září se pak kufřík dostal do oddělení ztrát a nálezů na brněnském magistrátě. Kdyby bomba vybuchla, mohly přijít o život desítky lidí.

Sto gramů výbušniny vám zlikviduje auto. Této výbušniny bylo pět kilo.

V reportáži vidíme přibližnou podobiznu pachatele, kterou policisté sestavili podle výpovědí svědků. Jedná se zhruba a 50 letého muže vysoké postavy, který hovoří slovensky. Zatím ale není jasný jeho motiv.

Kriminalisté doufají, že muže podle podobizny někdo pozná a zavolá na linku 158 nebo na nejbližšší policejní služebnu.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zřícená budova pohřbila v Íránu šest lidí, desítky jsou ještě v troskách

Šest lidí zahynulo při zřícení nedostavěné budovy v nejrušnější ulici v íránském městě Abadan. Záchranáři vyprostili z trosek desetipatrového domu 34 živých, desítky lidí pohřešují. Spodní patra domu byla před několika dny zprovozněna, zatímco horní část ještě dostavovali. Policie zatkla majitele objektu i šéfa stavební firmy.

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz