Zpravodajství

Známe podobu bombového vyděrače z Brna!

Známe podobu bombového vyděrače z Brna!

Kriminalisté už znají přibližnou podobu muže, jehož kufřík koncem března vyklidil brněnský magistrát. Zavazadlo s bombou leželo v oddělení ztrát a nálezů. Policie dnes také potvrdila, že uvnitř bylo pět kilogramů plastické trhaviny a rozbušky, které byly napojeny na mobilní telefon.

Zdroj: TV Nova

30. března krátce po desáté hodině se před budovou brněnského magistrátu objevily čtyři stovky zaměstnanců. Na oddělení ztráty a nálezy totiž pracovníci objevili diplomatický kufřík. Když zvědavě nakoukli dovnitř, našli trhavinu, ke které byl připojen mobilní telefon. Ten ale neměl baterii.

Do budovy se kufřík dostal z brněnského hlavního nádraží. Zatím neznámý pachatel ho uložil do úschovny zavazadel loni v dubnu. V září se pak kufřík dostal do oddělení ztrát a nálezů na brněnském magistrátě. Kdyby bomba vybuchla, mohly přijít o život desítky lidí.

Sto gramů výbušniny vám zlikviduje auto. Této výbušniny bylo pět kilo.

V reportáži vidíme přibližnou podobiznu pachatele, kterou policisté sestavili podle výpovědí svědků. Jedná se zhruba a 50 letého muže vysoké postavy, který hovoří slovensky. Zatím ale není jasný jeho motiv.

Kriminalisté doufají, že muže podle podobizny někdo pozná a zavolá na linku 158 nebo na nejbližšší policejní služebnu.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz