Zpravodajství

Čabradova bedna bude v muzeu

Čabradova bedna bude v muzeu

Bedna, ve které uprchli předloni Roman Čabrada a Rostislav Roztočil z plzeňské borské věznice, se stane exponátem pražského policejního muzea. Informoval o tom server idnes.cz, kterému to potvrdil mluvčí plzeňské policie i pracovníci muzea.

Zdroj: TV Nova

Bednu vyrobil Roman Čabrada v takzvané knihárně, kde ve věznici pracoval. Sám pak přiznal, že ji dával dohromady pět měsíců. Uvnitř jsou balíky s papírem, závaží, nůžky na plech a ventilátor.

Zdroj: TV Nova

Osmého listopadu 2005 se Čabrada s Roztočilem do bedny zavřeli a nechali se naložit na korbu kamionu, který je spolu se zbožím vyvezl z věznice. Čabradův advokát považuje takový útěk z vězení za světový unikát a srovnává ho s útěkem Monte Christa.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz