Zpravodajství

Dvojí život: večer čepovali pivo, v noci loupili

Dvojí život: večer čepovali pivo, v noci loupili
Zdroj: TV Nova

Rozsáhlou sérii vloupání do rekreačních chat v Orlických horách rozluštili kriminalisté na Chrudimsku ve východních Čechách. Zadrželi tři podezřelé. Na dva z nich, provozovatele hostince ve Slavětíně, byl podán státnímu zástupci podnět pro vzetí do vazby.

Jednavacetiletá žena s přítelem a jejich devatenáctiletý komplic mají od ledna na svědomí osmadvacet vloupání do chat nebo chalup v Orlických horách. Ve středu je policisté po náročném vyšetřování dopadli.

"Scénář byl vždy stejný, násilím vnikli dovnitř, vše prohledali a co se jim hodilo tak odnesl," říká Vlasta Lepková, tisková mluvčí policie Rychnov nad Kněžnou. 

Ukradené věci skladovali ve Slavětíně v této restauraci nedaleko Náchoda, kam je po vloupání náváželi pravděpodobně dodávkou.

Elektronika, sekačky na trávu, starožitnosti, ratanový nábytek a další věci byly zabaveny včera při domovní prohlídce.

Pokud policie podezřelým vinu prokáže, hrozí jim až tři roky odnětí svobody.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz