Zpravodajství

Kajínkova advokátka: Naděje na Kajínkovu svobodu žije!

Jiří Kajínek ještě má naději na to, že se jednou objeví na svobodě. Právní zástupkyně doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka Klára Slámová je totiž odhodlána podat další stížnost na Ústavní soud. Sdělila to našemu serveru.

"Učiním tak, až dostanu písemně rozsudek Nejvyššího soudu," uvedla Slámová s tím, že po doručení má 60 dnů lhůtu na podání stížnosti. Ústavní soud dále bude řešit již podanou stížnost proti zamítnutí návrhu na obnovu řízení.

Slámová podotkla, že po pátečním verdiktu NS, který zamítl stížnost pro porušení zákona v Kajínkův prospěch exministra Pavla Němce, telefonicky hovořila se svým klientem. "Byl velmi zklamán," uvedla. Advokátka se dozvěděla verdikt NS od Kajínkovy sestry. Doručení zamítnutí stížnosti očekávám do půlky května," dodala.

Pokud by Kajínek neuspěl u české justice, je Slámová odhodlána dovést kauzu až před evropské soudy. "Ty ale zjišťují pouze formální pochybení," řekla Kajínkova advokátka.

Kajínek dostal před osmi lety doživotní trest za vraždu Štefana Jandy a Juliána Pokoše v roce 1993. V Plzni měl při činu postřelit Vojtěcha Pokoše.

Kajínek ale tvrdí, že je nevinný. V roce 2000 za dramatických okolností utekl z věznice na Mírově. Polcisté jej později vypátrali v pražském bytě manželky jednoho z orlických vrahů Ludvíka Černého.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz