Zpravodajství

Závod milionářských aut do Česka nepřijede kvůli tragické smrti!

Závod milionářských aut do Česka nepřijede kvůli tragické smrti!

Nelegální závod milionářů Gumball 3000 se přes Českou republiku neprožene. Organizátoři večer na oficiálních stránkách závodu oznámili, že celá akce nečekaně končí už v Bratislavě. Po smrtelné nehodě, kterou způsobili dva její účastníci, byla letošní rallye milionářů a celebrit Gumball 3000 odvolána. Dva Britové způsobili nehodu, při níž zemřel řidič v Makedonii.

Oznámila to dnes agentura DPA s odkazem na sdělení britského ministerstva zahraničí.

Dva Britové, třicetiletý Nichalas Morley a o dva roky starší McConvil, kteří se se svým sportovním vozem Porsche 911 účastní 4825 kilometrů dlouhého nepovoleného závodu napříč Evropou, způsobili ve středu v Makedonii těžkou dopravní nehodu.

Zahynul řidič, jeho žena v kritickém stavu

Zahynul při ní sedmašedesátiletý řidič a jeho žena je v kritickém stavu, oznámila ve čtvrtek agentura Reuters. Oba závodníci podle makedonské policie z místa nehody ujeli, byli však zatčeni na hraničním přechodu s Albánií. Britové jsou ve vazbě a za vznesená obvinění jim hrozí roční vězení.

Na webové stránce http://www.gumball3000.com potvrzuje tuto informaci prohlášení vydané zakladatelem a organizátorem závodu Maximillionem Cooperem datované 3. května 21:30.

Cooper v něm oznamuje, že se organizátoři rozhodli letošní rallye ukončit v Bratislavě, protože cítí, že by závod neměl pokračovat s ohledem na smrt Vladimira Cepulyoskiho. Ten zemřel na následky nehody, na níž se podílel jeden z účastnických vozů.
Organizátoři vyjadřují hluboký zármutek nad tím, co se stalo, soustrast rodině zemřelého a příslib, že pro pozůstalé udělají všechno, co bude možné.

"Je to poprvé za devět let"

Cooper v prohlášení také zdůrazňuje, že je to poprvé za devět let existence závodu, v němž tisíce vozů projely více než 40 státy, co musí s lítostí oznámit něco takového.

Silné luxusní vozy závodníků měly dnes projet projet Českou republikou včetně Prahy na cestě z Bratislavy do Berlína. S ohledem na tragický případ z Makedonie však závod skončí v Bratislavě, řekl podle DPA jeden z odpovědných pořadatelů rallye. Původně měli její účastníci jako každý rok dojet v sobotu do Londýna.

Milionářská rallye se pravidelně pořádá od roku 1999 a její podstatu lze shrnout do slov silná auta, divoké večírky, extravagance a obrovský luxus. Akce vyvolává spoustu sporů. Britský list Sunday Times svého času závod označil za "organizované výtržnictví" a nejškodlivější britský vývozní artikl, zatímco organizátoři ji považují za "poslední skutečné dobrodružství moderní doby".
Předloni dostali účastníci závodu v Česku několik pokut za rychlou jízdu, například po dálnici jeli kolem 200 kilometrů za hodinu.

Zajímavost: O dění při závodech byl v roce 1981 natočen film v angličtině pod názvem The Cannonball Run - Běh dělové koule. V hlavních rolích se tehdy objevil například Burt Reynolds, Peter Fonda a další.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz