Zpravodajství

V Jarově odstřelili třistatunovou skálu

V Jarově odstřelili třistatunovou skálu
Zdroj: TV Nova

Specialisté dnes v Jarově ve středních Čechách odstřelovali 300 tunový skalní masiv. Před časem se v něm objevila obrovská trhlina a hrozilo, že se tuny kamení zřítí na přilehlou silnici. Akce se účastnilo i několik horolezců a musela být přijata mimořádná bezpečnostní opatření.

Odstřel, který trval jen několik vteřin, se přitom připravoval přes týden. Nejprve museli horolezci pomocí sbíječky navrtat do skály desítky otvorů. Do nich pak střelmistři umístili celkem třinácti kilogramů výbušniny.

Vše muselo být pečlivě spočítáno, protože přímo skalním masivem vede železniční tunel. Akce si vyžádala samozřejmě i mimořádná bezpečnostní opatření. Na každém rohu byly hlídky, policie zastavila dopravu a připlula dokonce i říční stráž. Ti všichni dohlíželi na to, aby se do uzavřeného prostoru nikdo nedostal.

Když byl prostor vyklizen a vše zkontrolováno, přišla hodina H. Mohlo se začít. Úlomky skály dopadly přesně na místo, kam všichni předpokládali. Odklízecí práce budou trvat ještě minimálně týden.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz