Zpravodajství

Dvě auta se srazila s kamionem, čtyři zranění

Dvě auta se srazila s kamionem, čtyři zranění

Nepříjemná nehoda se stala v pondělí kolem sedmé hodiny ráno na rychlodráze mezi Pardubicemi a Chrudimí. Na obchvatu kolem Medlešic se srazila dvě osobní auta s kamionem. Při nehodě byli zraněni čtyři lidé. Informaci o nehodě potvrdila královéhradecká policejní mluvčí Libuše Dvořáková.

Zdroj: TV Nova

Hrůzně vypadající nehoda skončila naštěstí jen čtyřmi lehkými zraněními. Viníkem kolize je podle policie řidič felicie, který riskantně předjížděl starší škodovku a narazil do proti-jedoucího kamionu. Ten kvůli tomu dostal smyk a skončil na střeše. Dostat auto ze silnice proto musela až speciální těžká technika.  

"Příčinou nehody bylo nesprávné předjíždění," uvedla Dvořáková. Podle našich informací řidič ve felicii předjížděl kamion, do kterého narazil zezadu. Po srážce vozů se nákladní auto převrhlo. Nehody se nevyvaroval ani řidič ve voze Škoda 120 L, do něhož kamion narazil.

Ve felicii seděl 20letý mladík. Policisté na místě nezjistili žádný alkohol. Na místě nehody hasiči pomohli záchranářům s vyprošťováním lidí. Velké štěstí  měl řidič Škody 120 L, která byla po nehodě silně poškozená. Její přední část byla zdemolována. Zničený kamion odstranila ze silnice odtahová služba.

"Vozovka byla od sedmi hodin neprůjezdná v obou pruzích," řekla mluvčí hasičů. Podle ní z kamionu vytekla nafta, kterou hasiči zlikvidovali sorbentem. "Od deseti hodin je silnice opět plně průjezdná," dodala.

Celková škoda byla vyčíslena na 340 tisíc korun.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz