Zpravodajství

VIDEO: Zloději ničili hřbitov v Litvínově

VIDEO: Zloději ničili hřbitov v Litvínově

Policisté vyšetřují další případ krádeže na hřbitově. Stal se v Litvínově. Tentokrát je vše o to horší, že zloději nejenže odnesli desítky uren, ale popel z nich rozházeli za zdí hřbitova. Škoda půjde podle předběžných odhadů do desítek tisíc korun.

Zdroj: TV Nova

Rozbité náhrobní desky, vypáčené vitríny, v nichž byly urny s ostatky zemřelých. Takhle to vypadalo, když se přišli pozůstalí podívat na hrob svých blízkých. Z pomníku paní Stanislavy zmizely ostatky jejího tatínka a babičky.

Z jedné skříňky zloději dokonce ukradli urnu s ostatky roční holčičky.

Šok pro příbuzné byl o to větší, když zjistili, že urny zloději odhodili za zeď hřbitova. Vzali si z nich pouze plechové obaly.

V tom smetí musíme přehrabávat urny a hledat naše zemřelé, pláčou pozůstalí. Nemám k tomu slov, je to hyenismus prvního stupně, říkají lidé.

Paradoxem je, že zloději za sešlapané plechové obaly ve sběrně mohli dostat řádově jen stovky korun. Pozůstalým však způsobili škodu za tisíce. Tolik totiž stojí urna, vyrytí údajů a dvířka vitríny.

Případem se nyní zabývá policie. Zloděje podezřívá hned ze dvou trestných činů. Pachatelé se dopustili trestného činu hanobení lidských ostatků a trestného činu krádeže. Za to zlodějům nyní hrozí dva roky vězení.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz