Zpravodajství

VIDEO: Zloději ničili hřbitov v Litvínově

VIDEO: Zloději ničili hřbitov v Litvínově

Policisté vyšetřují další případ krádeže na hřbitově. Stal se v Litvínově. Tentokrát je vše o to horší, že zloději nejenže odnesli desítky uren, ale popel z nich rozházeli za zdí hřbitova. Škoda půjde podle předběžných odhadů do desítek tisíc korun.

Zdroj: TV Nova

Rozbité náhrobní desky, vypáčené vitríny, v nichž byly urny s ostatky zemřelých. Takhle to vypadalo, když se přišli pozůstalí podívat na hrob svých blízkých. Z pomníku paní Stanislavy zmizely ostatky jejího tatínka a babičky.

Z jedné skříňky zloději dokonce ukradli urnu s ostatky roční holčičky.

Šok pro příbuzné byl o to větší, když zjistili, že urny zloději odhodili za zeď hřbitova. Vzali si z nich pouze plechové obaly.

V tom smetí musíme přehrabávat urny a hledat naše zemřelé, pláčou pozůstalí. Nemám k tomu slov, je to hyenismus prvního stupně, říkají lidé.

Paradoxem je, že zloději za sešlapané plechové obaly ve sběrně mohli dostat řádově jen stovky korun. Pozůstalým však způsobili škodu za tisíce. Tolik totiž stojí urna, vyrytí údajů a dvířka vitríny.

Případem se nyní zabývá policie. Zloděje podezřívá hned ze dvou trestných činů. Pachatelé se dopustili trestného činu hanobení lidských ostatků a trestného činu krádeže. Za to zlodějům nyní hrozí dva roky vězení.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz