Zpravodajství

Rostislav Roztočil je na svobodě

Rostislav Roztočil je na svobodě
Zdroj: TV Nova

Jednoho z nejznámějších současných českých vězňů Rostislava Roztočila dnes Vrchní soud propustil z vazby. Na svobodě se tak bude bránit proti rozsudku, podle kterého se podílel na brutální vraždě egyptského studenta z roku 1975. Roztočil tvrdí, že nikoho nezabil a že vše byla pouze hra komunistické tajné služby.

Rostislav Roztočil byl dnes ve 14 hodin propuštěn z vazební věznice v Praze-Ruzyni. Veškerou rodinu má Roztočil v Německu a tak prvním, kdo ho přivítal, byl jeho kamarád. Kdyby Roztočil teď do posledního puntíku poslechl české právo, tedy hlásit se do tří dnů v místě trvalého bydliště, musel by okamžitě opustit naši zemi. "Mé trvalé bydliště je uvedeno Spolková republika Německo," říká Roztočil.

Protože ale Roztočilovi chybí doklady, které mu české úřady odebraly, a hlavně, nechce opuštěním země dráždit soud, který rozhoduje o jeho osudu,jeho právnička rozhodla jednoznačně: "Pan Roztočil neopustí republiku. Zůstane v České republice u toho svého přítele pana Procházky."

Od něj bude dojíždět k dalším jednáním soudu, který chce přesvědčit o tom, že v roce 1975 nezavraždil egyptského studenta, a že vše na něj v nepřítomnosti údajně navlékla komunistická tajná služba. Prý za to, že po emigraci do Německa, předal tajný materiál o rozmístění raketových základen v Československé socialistické republice.

Zda Roztočil splní svá slova se všichni přesvědčí 6. až 8. června kdy Krajský soud v Praze bude pokračovat v rozhodování o tom zda je tento muž vrah či nikoli.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz