Zpravodajství

VIDEO: Na dálnici se převrátil kamion s drůbeží, tisícovka mrtvých kuřat

VIDEO: Na dálnici se převrátil kamion s drůbeží, tisícovka mrtvých kuřat

Neobvyklá nehoda se odehrála v pondělí ráno na 138. kilometru dálnice D1 ve směru z Brna na Prahu. V místě, kde je zúžení dálnice, se vyhýbal řidič kamionu autu. Manévr nezvládl a nákladní auto převážející drůbež se převrhlo. Informaci o nehodě našemu serveru potvrdila Eva Nováková z Centra dopravních informací. Reportáž připravuje David Pik.

Zdroj: TV Nova

Řidič pražského kamionu plného živých kuřat dostal smyk a skončil i s nákladem na boku. Podle tiskového mluvčí jihomoravských policicistů Pavla Švába se nehoda stala kolem půl sedmé ráno. "Havaroval kamion Iveco," uvedl Šváb. "Nehoda nám byla nahlášena kolem osmé hodiny ráno," uvedla Nováková. Řidič vyvázl z ošklivě vypadající havárie naštěstí pouze s lehkými zraněními.

Kamion převážel přes pět tisíc kuřat, z nichž tisícovka dopravní havárii nepřežila. Živá i mrtvá kuřata se povalovala i desítky metrů od kamionu. Část nákladu se dokonce vysypala i na dálnici. S jeho odstraňováním se začalo okamžitě.

Zdroj: TV Nova

V době po nehodě byl na dálnici omezen provoz do jednoho jízdního pruhu. Za nehodou se utvořila až pětikilometrová kolona pomalu popojíždějících aut. Po deváté hodině byl kamion odklizen na louku okolo dálnice, nyní je provoz bez větších problémů," uvedla Nováková.

Celková škoda dosáhla 185 tisíc korun. "Na kamionu to bylo 150 tisíc, kuřata asi 20 tisíc, přívěs 10 tisíc, poničená dálnice na pět tisíc," dodal Šváb.

Nehody se zvířaty nejsou výjimkou

Havárie kamionů převážejících hospodářská zvířata nejsou na našich silnicích výjimečné. Na začátku ledna se na dálnici D8 na Ústecku srazily dva kamiony, z nichž jeden převážel prasata. Při nehodě zemřel jeden člověk.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz