Zpravodajství

Kamion havaroval, směs do výbušnin hrozila explozí

Kamion havaroval, směs do výbušnin hrozila explozí

O pořádný rozruch se v noci na dnešek postaral řidič polského kamionu. Projížděl Prahou se 27 tunami směsi, která se přidává do výbušnin. Policie tak pro jistotu zhruba na dvě hodiny uzavřela část jižní spojky.


Když vyjížděli dopravní policisté k banální nehodě kamionu a osobního auta, netušili, jaké manévry budou následovat. Polský řidič kamionu policistům řekl, že převáží okolo třiceti tun výbušnin.

Protože nebylo auto nijak označeno, nehodáři raději zavolali pyrotechniky, aby doklady k nákladu překontrolovali. Z těch ale nešlo hned poznat, co vlastně noční Prahou projíždí. 

Kvůli podivnému nákladu pak byla Jižní spojka na několik hodin uzavřená. Z bezpečnostních důvodů nesměl nikdo dvě stě metrů před a za kamion.

Z dokladů se nakonec vyčetlo, že auto veze dvacet sedm tun směsi, která se přidává do výbušnin a prý sama od sebe nemůže explodovat. Polák ji vezl údajně do tušimického lomu.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz