Zpravodajství

Sámer Issa v Rusku uspěl u poroty i publika

Sámer Issa v Rusku uspěl u poroty i publika
Zdroj: Korzo

Zpěvák Sámer Issa po návratu z Moskvy doslova propadl euforii. Nejen, že ho okouzlily ruské dívky, ale stal se miláčkem tamního publika. Fanouškové mu nedali pokoj a s písní Busted a I Believe I Can Fly zaujal i porotu. Ze semifinále soutěže New Wave 2007 minulý týden postoupil do finálového klání.

A protože Sámer nechce nic ponechat náhodě a touží po umístění mezi prvními třemi, začal se už dnes připravovat na finále, které se uskuteční od 25. do 30. července v lotyšské Jurmale.

Sámer se pochlubil, že v Moskvě zazpíval jako host i na závěrečném gala večeru společně s loňskými vítězi soutěže. "Bezprostředně po soutěžním vystoupení jsem ale byl strašně nervózní, protože konkurence byla obrovská," svěřil se Sámer Issa se svými pocity. "Byli tam zástupci z mnoha zemí, například Švédové, Američané, dokonce i tři Japonci, kteří zpívali výborně. Teprve když porota oznámila prvních deset států, které postoupily, a byla mezi nimi i Česká republika, tak to ze mne opadlo a byl jsem štěstím bez sebe."

Zpívá, ale hlavně tančí
Sámer, který zpívá od šesti let, tvrdí, že nic lepšího než hzudbu nezná a myslí si, že mu úspěch v Moskvě umožní proniknout do světa. "Finále bude přebírat několik desítek televizí a jedná se prý už o prodeji práv pro jeden z českých kanálů. Budou tam také zástupci světového šoubyznysu, tak to chápu jako velkou šanci," informoval Sámer.

Sámer nezapomíná ani na to, že mu vzestup mezi pěveckou elitu umožnila soutěž Česko hledá SuperStar, kde byl bronzový.
"Jenom účast v soutěži by ale nic neznamenala, kdybych na ni nedokázal navázat," říká. "Proto teď musím tvrdě pracovat a každý den se věnuji i nácviku tance. Vím, že uspět znamená nejen velmi tvrdou dřinu, ale často i velké sebezapření."

Sámer původně studoval hotelnictví a turismus na soukromé střední škole v České Lípě. Za lásku ke zpěvu může učitelka na základní škole. Kvůli zpívání ale teď nemá čas ani na své koníčky, věnuje se jen rekreačně plavání a tenisu. Sámer přiznal, že často zanedbává i svoji přítelkyni ,"slečnu houslistku" Pavlu Dubnou. "Pavla na mé aktivity naštěstí nežárlí," prohlašuje Sámer. "Přeje mi je, protože ví, zpívání je můj životní sen a nenechám si jej ničím a nikým zničit."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz