Zpravodajství

Krávy budoucnosti dávají nízkotučné mléko

Vědci mají na utajeném místě na Novém Zélandu základnu, kde chovají speciální stádo krav. Dojnice tu zcela přirozeně produkují mléko s nízkým obsahem tuku a majitelé věří, že se jim během několika let podaří prorazit na světový trh.

Mléko těchto krav také obsahuje vyšší podíl omega-3 mastných kyselin a kromě toho máslo, které je z něj vyrobeno, se roztírá tak dobře jako margarín i za studena. Společnost Vialactia, které krávy patří, začala na vývoji těchto krav pracovat po roce 2001, kdy při rutinním testování objevili dojnici, později nazvanou Madge, jejíž mléko bylo přirozeně nízkotučné. Některé z jejích dcer tuto její vlastnost zdědily a vize celosvětové novinky Made in New Zeeland byla na světě.
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Vládě důvěřuje třetina Čechů. S politickou situací je spokojená jen pětina

Vládě Petra Fialy (ODS) důvěřuje podle průzkumu agentury CVVM 35 procent Čechů. O moc lépe na tom není ani prezident Miloš Zeman se 38 procenty. Nejvíce lidé důvěřují starostům a obecním zastupitelstvům.

Krátká zpráva

Vojáci z Azovstalu půjdou před soud

Ukrajinští vojáci zajatí v továrním komplexu Azovstal půjdou před soud v separatistické Doněcké lidové republice. Uvedl to v pondělí vůdce samozvané republiky Denis Pušilin. Mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov také sdělil, že výměna obránců Azovstalu za proruského oligarchu Viktora Medvedčuka není pravděpodobná. "Medvečuk je občan Ukrajiny. Nemá žádné napojení na Rusko a není voják. Lidé zajatí v Azovstalu jsou vojáci, je to úplně jiná kategorie lidí. Mluvit o nějakých dohodách je obtížné," řekl Peskov.

Píše se na Deník.cz