Zpravodajství

Muž přepadl poštu, vyhrožoval bombou

Muž přepadl poštu, vyhrožoval bombou

Asi pětatřicetiletý muž se pokusil vyloupit poštu na Moravském předměstí v Hradci Králové. U přepážky ukázal pracovnici papír s výhružným textem a požadoval finanční hotovost. Podle našich informací vyhrožoval bombou. Pohotová zaměstnankyně ale spustila poplašné zařízení a muž se dal na útěk.

Zdroj: TV Nova

Na sobě měl tmavou teplákovou soupravu, na hlavě černou kšiltovku a velké sluneční brýle. Během loupeže údajně nepromluvil ani slovo. Policie případ vyšetřuje jako loupežné přepadení. Pokud se pachatele podaří dopadnout, hrozí mu až deset let za mřížemi.

Přepadení pošty v Hradci Králové není v tomto týdnu jediné. V úterý dopoledne si chtěla nezákonně odnést peníze z pošty 42letá žena. Pracovnici si řekla o peníze s tím, že před budovou má ozbrojeného komplice. Zaměstnanci pošty však vzápětí přivolali policii, která pachatelku zadržela. Za loupež jí hrozí až desetileté vězení, řekla olomoucká policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

"Žena tlumeným hlasem sdělila pracovnici za přepážkou, aby dala do obálky peníze. Také ji upozornila na to, že venku stojí muž a má pistoli s tlumičem," doplnila policejní mluvčí.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz