Zpravodajství

Stařenku zachránili motorkáři

Stařenku zachránili motorkáři
Zdroj: TV Nova

Paní Bothovou z Krnova vyhodila její vlastní dcera doslova na dlažbu. Když už osmdesátiletá paní nevěděla jak dál, podali jí ruku lidé, od kterých by to nikdy nečekala. Zachránci totiž byli motorkáři.

Občanka, zubní kartáček a pár osobních věcí. To bylo vše, co paní Bothové zůstalo, když ji její dcera vyhodila z bytu, ve kterém spolu žily více jak 15 let.

My jsme se pokoušeli za její dcerou doklepat. Ačkoli jsme za dveřmi slyšeli hlasy a pohyb, nikdo nám neotevřel. Paní Bothová našla dočasné útočiště u své přítelkyně. Zároveň se také obrátila na sociální úřad v Krnově, ale nedokázali jí tam pomoci.

O příběhu paní Bothové se dozvěděl místní motorkářský klub, který se jí rozhodl pomoci.

Motorkáři uspořádali ples, na kterém pro paní Bothovou udělali sbírku. Díky pomoci motorkářů si už paní Bothová v tomto domě s pečovatelskou službou zařizuje byt.

Motorkáři ještě slíbili, že pomůžou paní Bothové s posledními úpravami bytu, a pokud vše půjde dobře, měla by se tam do 14 dnů nastěhovat.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie kvůli zakázkám zasahuje ve správě jaderných úložišť

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v pondělí od ranních hodin zasahují v pražském sídle Správy úložišť radioaktivních odpadů (SÚRAO). Informuje o tom zpravodajský web Seznam Zprávy. Policisté se mají zajímat o dokumenty k některým veřejným zakázkám. "Mohu pouze uvést, že náš útvar dnešního dne provádí úkony trestního řízení, nicméně podávání informací má vyhrazeno Vrchní státní zastupitelství v Praze," potvrdil webu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej. Server Hlídač státu uvedl, že SÚRAO uzavřela v posledních letech 626 smluv v hodnotě sedmi miliard korun.

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz