Zpravodajství

Auto bez řidiče sjelo do řeky

Auto bez řidiče sjelo do řeky

Kuriózní nehodu spojenou s ekologickou havárií řešili vpodvečer jablonečtí hasiči. Do řeky Kamenice tu sjelo špatně zaparkované auto.Auto bez řidiče přejelo silnici a samovolně se zřítilo do koryta řeky. Za nehodu může neopatrnost řidiče, který auto špatně zabrzdil a odskočil si pryč.


Po nehodě začala z auta do pstruhové řeky vytékat nafta z proražené nádrže. Ekologickou havárii se pokoušeli zlikvidovat jablonečtí hasiči. Ti však měli problém se k autu dostat.

Kvůli vytékající naftě museli hasiči na řece postavit několik norných stěn, aby zabránili katastrofě.Speciálním sorbentem pak naftu zachytili a nakonec i zlikvidovali.

Ekologické následky havárie nebudou pro Kamenici drastické. Nakonec musel být nakonec povolán jeřáb s dlouhým ramenem. Vyproštění auta pak bylo otázkou pár vteřin.

Řidič si tak po dnešku snad už určitě zapamatuje, že lepší je dvakrát se přesvědčit zda je auto zabržděné, než se pak muset smutně dívat na to, co z něj zbude.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Píše se na Deník.cz