Zpravodajství

Uprostřed silnice stojí elektrické sloupy

Uprostřed silnice stojí elektrické sloupy
Zdroj: TV Nova

Nová zástavba v liberecké čtvrti Pavlovice má i novou komunikaci. Potíž je v tom, že se investor nedokázal dohodnout s energetickým závodem. Výsledkem je sice nová silnice, ale se sloupy elektrického vedení téměř uprostřed.

Na první pohled obyčejný elektrický sloup vysokého napětí. Rozum zůstává ale stát, když se podíváme dolů. Stojí totiž přímo uprostřed silnice.

Není jednoduché projet silnici. Jedno auto čeká, teprve když projede druhé, musí do protisměru.

Sloupy přímo vybízejí k nabourání, což se stalo. Jenomže na policii řidič ani nevolal a dobře udělal. Přišel by nejenom o body, ale ještě by se dozvěděl, že boural ne na silnici, ale vlastně na louce.

Silnice je černou stavbou a město nyní rozhoduje, jestli se nebude muset odstranit.

Říkáte si, jak mohla situace dospět až sem? To v tuto chvíli neví nikdo. Zatímco investor silnice trvá na tom, že energetikům za přeložení sloupů zaplatil, ti tvrdí opak.

Vypadá to, že kuriózní kousek ulice bude ještě nějaký čas symbolem toho, jak to dopadá, když se dva nemohou dohodnout. Nakonec pořád je to o něco menší ostuda než v sousedním Polsku, kde se silničáři při propojování dálnice minuli rovnou o celých 5,5 kilometru.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zmizelo letadlo s 22 lidmi na palubě

Letadlo společnosti Tara Air zmizelo v nepálských horách z radaru. Na jeho palubě je 22 lidí, čtyři z nich jsou Indové, tři Japonci a ostatní pocházejí z Nepálu. Nikdo zatím neví, co se s letadlem stalo. Úřady už zahájily pátrací akci, informovala agentura ANI v neděli ráno.

Krátká zpráva

Porošenka nepustili z Ukrajiny

Ukrajinská pohraniční stráž nedovolila bývalému prezidentovi Petru Porošenkovi vycestovat ze země. Informovala o tom jeho strana Evropská solidarita na facebooku. Porošenko mířil na jednání parlamentního shromáždění Severoatlantické aliance (NATO) v Litvě. Poprvé se pokusil hranice překročit už v pátek večer. Podle pohraničníků neměl na opuštění Ukrajiny patřičná povolení.

Píše se na Deník.cz