Zpravodajství

Propanbutan ohrožoval nádraží v České Třebové

Propanbutan ohrožoval nádraží v České Třebové

Dramatické chvíle zažilo vlakové nádraží v České Třebové - unikl tu totiž propanbutan. Zaměstnanci drah ucítili v jednom z vagonů silný zápach. Zavolali proto hasiče.

Zdroj: TV Nova

Plyn začal unikat okolo půl deváté večer. Profesionální jednotka dorazila na místo během několika minut spolu se zaměstnanci drah. Propanbutan je výbušný plyn, který může způsobit dýchací potíže.

Nemohli používat vysílačky kvůli výbuchu

Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích. Navíc museli používat na rozdíl od běžných zásahů speciální techniku, která nevyvolává jiskření. Všude byl totiž cítit plyn. Co nemohli používat byly vysílačky, které mohly způsobit výbuch.

Postupně hasiči zkontrolovali každou plynou bombu. Po necelé hodině zjistili, že na dvou z nich netěsní hlavní uzávěry. Náklad stovek tlakových lahví pak znovu naložili.

I když se tato událost obešla bez zranění, podobný zásah je většinou velmi nebezpečný. Tady například vidíte, jak vypadají tlakové lahve po explozi, které mají na stanici chrudimští hasiči. Pokud by v době výbuchu stále člověk v jejich blízkosti, na místě by zemřel.

Ocelová láhev vlivem teplot ztrácí na pevnosti. Zejména dochází vlivem přetlaku k potrhání plic a bubínku, říká veliotel zásahu.

Případ úniku propanbutanu začala řešit inspekce českých drah.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz