Zpravodajství

Policisté nedali Košťálovi po nehodě dýchnout

Policisté nedali Košťálovi po nehodě dýchnout

První místopředseda českomoravského fotbalového svazu Vlastimil Košťál ve středu v den svých 50. narozenin boural. Zavinil nehodu tří aut v obci Vestec u Prahy, při které podle dosavadních informací nebyl nikdo vážněji zraněn. Policisté Košťálovi ovšem vůbec nedali dýchnout. "Je to procesní pochybení policistů," řekl pro nova.cz dopravní expert Stanislav Huml.

Zdroj: TV Nova

Naše televize má záběry, které ukazují, že Košťál to odpoledne pil. Případem se teď začne zabývat inspekce ministra vnitra.

"Zjištění alkoholu se při nehodách provádí standartně, dost jsem se divil, že tak policisté neučinili," řekl nova.cz Huml.

Nehoda se odehrála v podvečer v obci Vestec nedaleko Prahy. Pomalu tu popojížděla kolona aut.

Jenomže v tom se sem přiřítil se svým luxusním vozem fotbalový boss Vlastmil Košťál. Nestačil dobrzdit a jedno auto smetl ze silnice. To pak narazilo do dalšího před ním.

Nehodu přijeli na místo vyšetřovat policisté. A ti potvrdili, že srážku zavinil první místopředseda fotbalu Košťál. Právě včera slavil své 50. narozeniny.

Každý si teď klade otázku, zda se nevracel z oslavy a nemohl být například opilý. Košťál to popírá. Jenomže celou pravdu se asi už nikdo nedozví. Policisté ukončili vyšetřování nehody čtyři hodiny po srážce. A během té chvíle neprovedli dechovou zkoušku.

"Policisté jsou vybaveni elektrickými přístroji na dýchání, je to zcela běžná praxe, dát řidiči dýchnout," říká huml.

Košťál teď zaplatí podle neoficiálních informací 2tisícovou blokovou pokutu. Sám se nabídl, že zaplatí i odtah havarovaných aut a řidiči, kterého smetl ze silnice, zapůjčí prozatím vlastní vůz.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz