Zpravodajství

Policista nedal dýchnout Košťálovi : postaven mimo službu

Policista nedal dýchnout Košťálovi : postaven mimo službu
Zdroj: TV Nova

Policie postavila mimo službu velitele hlídky, která řešila středeční nehodu místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Vlastimila Košťála.Velitel hlídky se mohl dopustit trestného činu. Košťál zavinil ve Vestci u Prahy nehodu tří aut. Více o případu uvidíte v Televizních novinách

Policisté ukončili vyšetřování nehody čtyři hodiny po srážce

Policie z okrsku Praha-východ ale bezprostředně po dopravní nehodě neprovedla dechovou zkoušku, aby zjistila, zda účastníci nehody před jízdou pili alkohol. Vyšetřování nehody pak ukončila čtyři hodiny po srážce.

Případem se začala zabývat Inspekce ministra vnitra

Policejní mluvčí Žďárská uvedla, že policie případ postoupila Inspekci ministra vnitra. Podle mluvčího ministerstva vnitra Petra Vorlíčka se ale inspekce případem zabývá příliš krátce na to, aby již věděla, z čeho je policista podezřelý. Podle Vorlíčka není vyloučeno ani to, že byl v případě spáchán pouze přestupek. Inspekce proto nyní zkoumá, zda jí případ vůbec přísluší, řekl mluvčí.

Ministr vnitra Ivan Langer řekl, že případ musí být rychle a důsledně vyšetřen. "Budu trvat, když se zjistí pochybení policistů, na nekompromisním potrestání," uvedl.

Dodal, že jasno chce mít do konce příštího týdne.

Kauza je podle ministra "velmi podivná"

Na dotaz, zda je možné, že policisté zfalšovali policejní protokol, řekl, že o těchto spekulacích ví, ale nechce se k nim teď vyjadřovat. Reagoval tak na informace, podle nichž nadřízený policistů uvedl, že v protokolu je záznam o dechové zkoušce na alkohol a podle tohoto záznamu nikdo z účastníků nehody nepil.

"Zjištění alkoholu se při nehodách provádí standartně, dost jsem se divil, že tak policisté neučinili," řekl portálu Nova.cz Huml.

"Policisté jsou vybaveni elektrickými přístroji na dýchání, je to zcela běžná praxe, dát řidiči dýchnout," říká.

Košťál, který ve středu oslavil 50. narozeniny, pil na odpolední tiskové konferenci alkohol. Košťál to však popřel a řekl, že si sklenkou jen přiťukával. "Je to od středečního večera pro mě uzavřená záležitost. Když sedám za volant a řídím, tak nikdy nepiju alkohol, což platilo samozřejmě i v tomto případě," uvedl Košťál v prohlášení.  

Policisté se podle fotbalového činovníka účastníků nehody dotazovali, zda před jízdou alkohol nepili. "Potom nás všechny obešli, zda z dechu není požití alkoholu cítit. I toto zjištění ale bylo negativní, a policisté ho vyhodnotili jako dostatečné. Případné dechové zkoušce bych se pochopitelně nijak nebránil," řekl Košťál.

Košťál teď zaplatí podle neoficiálních informací 2tisícovou blokovou pokutu. Sám se nabídl, že zaplatí i odtah havarovaných aut a řidiči, kterého smetl ze silnice, zapůjčí prozatím vlastní vůz.

Nehoda se zřejmě stala tak, že u Vestce pomalu popojížděla kolona aut. Košťál přitom údajně nestačil ubrzdit a smetl ze silnice auto, jež pak narazilo do jiného vozu. Podle Blesku nebyl při nehodě nikdo zraněn.

"Povinnost policistů provést u účastníků dopravní nehody orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu je dána závazným pokynem policejního prezidenta," řekl mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták.

 

Televizní noviny, nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Píše se na Deník.cz