Zpravodajství

Poničený statek zdemolován, obec je ale bez peněz

Poničený statek zdemolován, obec je ale bez peněz
Zdroj: TV Nova

Statek v Pečkách na Kolínsku, ve kterém se ve středu zřítil strop na dva lidi, je téměř srovnán se zemí. Na objektu se totiž objevily trhliny a hrozilo jeho zřícení. Proto v pátek nastoupila i těžká technika.

Jenomže teď nastal problém. Demolice vyjde asi na tři miliony korun. Na to ale radnice nemá peníze. Ruina budovy ji tak zřejmě přijde draho. Důvodem demolice byly trhliny ve zdivu.

Obec nyní řeší, zda se zadluží či pozastaví jiné investice. Již v sobotu by měla být stavba minulostí.

V Pečkách na Kolínsku se v úterý odpoledne zřítil dům určený k demolici. Padající sutiny zranily dva lidi, kteří podle starosty Peček v domě zřejmě kradli stavební materiál. Dům patří městu. "Přivolaný statik po domluvě se stavebním odborem rozhodl o okamžitém stržení objektu," řekl starosta Milan Urban.

Asi pětapadesátiletá žena měla po zřícení stavby zlomenou nohu a tržnou ránu na hlavě. Třiatřicetiletý muž měl poraněnou hlavu.

"Žena byla převezena do nymburské nemocnice a muž na chirurgickou ambulanci v Kolíně," řekla mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.

Starosta Urban řekl, že se zřítila budova bývalého statku určená k demolici. Přestože byla zajištěná proti vstupu nepovolaných osob, lidé do ní vlezli a rozkrádali ji. "Vyřezávali trámy a spadlo to na ně. Byli tam za lupem, kradli železo, dříví a cihly. Naštěstí není žádný mrtvý," dodal starosta.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz