Zpravodajství

Na Opavsku havaroval kamion převážející prasata

Na Opavsku havaroval kamion převážející prasata
Zdroj: TV Nova

Kamion převážející dvě stovky prasat na jatka havaroval v pondělí dopoledne na Opavsku. Přibližně polovina zvířat nehodu nepřežila.„Čtyři vepři z nákladního prostoru unikli a museli je chytit hasiči,"mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Kamion převážel 205 prasat z Čavisova nedaleko Ostravy na jatka do Otic na Opavsku. Na silnici mezi Pustou Polomí a Hlubočcem ale řidič nezvládl řízení, a skončil v příkopě. "V současné době se vykládají zvířata z nákladního prostoru. Ta, která přežila, majitel převáží dál na jatka. Zbývající kusy putují postupně do kafilerie," uvedl dříve mluvčí.

Dodal, že práce na silnici, kde policisté kyvadlově řídili dopravu, trvaly asi do 15:00. Zajištění silného jeřábu, který by měl čtyřicetitunový kamion postavit zpět na silnici, podle něj má na starosti jeho majitel.

Podobná nehoda se stala loni v září v Českém Těšíně na Karvinsku. Tehdy nehodu nepřežilo 120 prasat, která mířila z Polska do Maďarska. Řidič nákladního vozu a jeho spolujezdec utrpěli lehká zranění.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz