Zpravodajství

V centru Prahy byla v autě atrapa výbušniny

V centru Prahy byla v autě atrapa výbušniny

Velký rozruch panoval v noci na čtvrtek v centru Prahy. V zaparkovaném autě nalezl jeho majitel podezřelý balíček, připomínající nástražný výbušný systém.

Zdroj: TV Nova

Ve středu večer bylo na pražském Žižkově rušno. Rozblikaná policejní auta, zátarasy, hasiči i policisté v pohotovosti. Na sedadle osobního auta ležel balíček omotaný páskou. Trčely z něho dráty. Na první pohled připomínal nástražný výbušný systém.

Policisté z preventivních důvodů část ulice uzavřeli a několik lidí evakuovali.

Na místo přijel pyrotechnik se speciálně cvičeným psem na vyhledávání výbušnin. Ten ale balíček jako nebezpečný neoznačil. Proto auto prohledal i policista. Po hodině velkých manévrů v hustě obydlené části centru Prahy si mohli všichni oddychnout.

Podle všeho to vypadá, že podezřelý balíček bylo zapomenuté nářadí zloděje. Svazek baterií, připomínající bombu měl ve skutečnosti za úkol vyskratovat alarm nebo imobilizér. Zloděje někdo zřejmě vyrušil a své náčiní v autě při útěku nechal.

Policisté pro jistotu odvezli podivně vypadající balíček na expertízu. Obyvatelé okolních domů se pak mohly vrátit zpět do svých bytů.

 

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz