Zpravodajství

Tragédie na Kroměřížsku: Tři mrtví mladíci v autě, šest zraněných v autobuse

Tragédie na Kroměřížsku: Tři mrtví mladíci v autě, šest zraněných v autobuse
Zdroj: TV Nova

Velká dopravní nehoda s tragickými důsledky se stala v sobotu odpoledne na Kroměřížsku. Mezi obcemi Těšánky a Roštín se tam srazily autobus s Fordem Escort. Tři mladí muži ve věku 17, 19 a 21 let nehodu nepřežili. Našemu serveru to sdělil operační důstojník kroměřížské policie. Informaci upřesnil mluvčí zlínských hasičů Ivo Mitáček.

"Nehodu nám nahlásili ve 14:42," řekl policista. "V autě zemřeli tři lidé," řekl policista. Linkový autobus vezl cestující na trase Kyjov-Kroměříž. "Řidič auta byl ročník narození 1988," uvedla kroměřížská policejní mluvčí s Květa Malenovská s tím, že jeden spolujezdec byl o dva roky mladší a jeden o dva roky starší. Podle prvních informací nezvládl řidič fordu rychlost a v zatáčce vjel do protisměru, kde narazil do autobusu.

"Při nehodě došlo k bočnímu střetu autobusu s autem," řekl mluvčí hasičů. Podle řidiče autobusu linkový spoj využilo asi 20 cestujících. "Šest pasažérů bylo lehce zraněno, jedno z nich je batole," uvedl Mitáček. Podle něj se hasičům podařilo z velmi poničeného fordu vyprostit těla obětí nehody. Lidem, kteří zažili nehodu, pomáhala i psycholožka, jež spolupracuje s hasiči.

Na autě vznikla škoda asi 40 tisíc korun, na autobuse činí zhruba milion.

Doprava na silnici je odkloněna přes okolní vesnice. Silnice je dopravní spojkou mezi Kyjovem a Kroměříží.

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz