Zpravodajství

EXKLUZIVNĚ: Policejní auto bouralo na pražské křivovatce

Policejní vůz jedoucí k nehodě se srazil dnes v devět hodin ráno s octavií v Praze- Střešovicích. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Blikající a houkající policejní auto projíždělo křižovatkou ulic Milady Horákové a Patočkova. Viník nehody se šetří, uvedl pro nova.cz policejní mluvčí Ladislav Bernášek.

Policisté jeli vyšetřovat dopravní nehodu a na světelné křižovatce se střetli s protijedoucí octavií. Podle svědků byl srážkou poškozen i jeden ze semaforů. Škoda zatím není vyčíslena, uvedl Bernášek. 

Sanitka se srazila s mercedesem

Nešlo o ojedinělou nehodu zasahujícího služebního vozu v Praze. Sanitka se zraněným policistou havarovala nedávno i v centru Prahy. Nehoda si vyžádala další dvě těžká zranění. Sanitka vezoucí do nemocnice na Karlovo náměstí policistu se zlomenou nohou, zraněného při zásahu na Praze 2, se srazila dopoledne na náměstí I. P. Pavlova na křižovatce Ječné a Sokolské s mercedesem přijíždějícím po magistrále Mezibranskou ulicí.

Náraz sanitku, která podle policie jela s výstražným znamením, odhodil na bok. Zranění utrpěl i druhý policista - vedoucí převáženého - který ho v sanitce doprovázel. Třetím těžce zraněným byl záchranář.

Podobný případ v Litvínově

Na křižovatce u sídla společnosti Chemopetrol v Litvínově-Záluží se na začátku července srazila Škoda Felicia se sanitním vozem. Jeho řidič a člen posádky utrpěli lehká zranění, žádného pacienta nevezli.

Sanitka jela zrovna k případu

Oba vozy jely od Litvínova na Most, sanita jela k případu se spuštěným majákem. "Řidič felicie se údajně začal v křižovatce otáčet. Zatím ale vyšetřovatel případ neuzavřel. Sanita skončila v tramvajových kolejích vedle silnice. Vůz pomohli vytáhnout hasiči," uvedla Světláková.

Po dobu vyšetřování nehody a odstraňování poškozených vozidel policisté odkláněli dopravu z Litvínova do Mostu přes Komořany, řidiče jedoucí od Mostu pouštěli v časových intervalech.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz