Zpravodajství

Výbuch kotle zabil muže

Výbuch kotle zabil muže

Sedmašedesátiletý muž zemřel v úterý v podvečer při výbuchu kotle v rodinném domě v Javorníku na Jesenicku. Muže vyprostili hasiči, záchranáři mu však již nemohli pomoci.

Zdroj: HZS

"Vybuchl kotel na tuhá paliva. Muž zemřel, částečně utrpěla statika domu. Podrobnější informace zatím nemáme," řekl operační důstojník olomouckých hasičů.

Podle náměstka krajské záchranné služby utrpěl muž zranění neslučitelná se životem. "Šel odstraňovat závadu na kotli, kotel byl v té chvíli v provozu," řekl Weinberg. Případ na místě vyšetřují policisté.

"Po příjezdu naší jednotky bylo zjištěno, že dotyčná osoba je vyproštěna, pracuje na ní letecká záchranná služba a dobrovolní hasiči Javorník. V kotelně byly prováděny dohašovací práce," řekl velitel hasičů.

Do jaké míry byla narušena statika domu a co přesně bylo příčinou výbuchu určí odborníci během dne.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz